معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد

 | تاریخ ارسال: 1400/10/27 | 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان منصوب شد
 
 دکتر حسن بختیاری سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در حکمی، دکتر مشهود تقیلو را به سمت «معاون بهداشت دانشگاه» منصوب کرد.

به گزارش وبدا – زنجان، دکتر تقیلو مسئول بسیج جامعه پزشکی استان زنجان و متخصص گوش و حلق و بینی دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان خدابنده به مدت ۶ سال، سرپرستی بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) قیدار، مسئولیت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه انصارالمهدی (ع) استان زنجان به مدت ۸ سال، ریاست شورای مرکزی هیات اندیشه‌ورز قشر بسیج جامعه پزشکی استان زنجان به مدت ۷ سال با رای اکثریت اعضای شورا، مدرس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از سال ۱۳۹۳ تاکنون به مدت ۷ سال با رتبه اول نظرسنجی فراگیران و طراح سئوالات امتحانی پزشکی، ریاست هیات بازرسی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهرستان خدابنده، دبیر و مسئول انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و دانشکده پزشکی زنجان با رای اکثریت دانشجویان، نماینده دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در کمیته انضباطی و شورای فرهنگی، ریاست هیات اجرایی انتخابات سازمان نظام پزشکی شهرستان خدابنده، مدیر مسئولی نشریه نسل بیدار دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مدیر کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان خدابنده به مدت ۵ سال، مسئولیت امور بهداشت و درمان موکب‌های استان زنجان (۸ موکب) در کشور عراق، عضویت در ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی زنجان، عضویت در شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه و کمیته‌های اخلاق پزشکی و مدیریت بحران، عضو اصلی شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی به مدت ۷ سال، عضویت در کمیسیون پزشکی قانونی استان زنجان، عضویت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی استان زنجان، پزشک معتمد سازمان‌های تامین اجتماعی و بیمه سلامت استان زنجان، عضویت در هیات امنای مسجد طاهای دانشگاه علوم پزشکی زنجان و شورای راهبردی اساتید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان را در کارنامه خود دارد.

دفعات مشاهده: 919 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

۸ مورد مبتلا به اُمیکرون در زنجان شناسایی شد/تقویت مراقبت‌ها و نظارت‌ها در راستای گام ششم طرح شهید سلیمانی

 | تاریخ ارسال: 1400/10/20 | 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
۸ مورد مبتلا به اُمیکرون در زنجان شناسایی شد/
تقویت
 مراقبت‌ها و نظارت‌ها در راستای گام ششم طرح شهید سلیمانی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با اشاره به شناسایی مواردی از اُمیکرون در استان و ثبت آزمایشگاهی، اقدامات انجام گرفته در مورد سویه اُمیکرون استان را تقویت مراقبت‌ها و نظارت‌ها در راستای گام ششم طرح شهید سلیمانی عنوان کرد.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر حسن بختیاری روز یکشنبه ۱۹ دی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان در سالن پیامبر اعظم (س) استانداری با اشاره به اینکه هیچ چاره‌ای برای مدیریت بیماری و مداخله زودهنگام در مقابله با اُمیکرون نداریم، افزود: پیش‌بینی مبتنی بر اطلاعات دریافتی از کشورهای همسایه و رفتار ویروس بر پایه مدل‌های اپیدمیولوژی طراحی شده، نشان می‌دهد در پیک پنجم کرونا، موارد فوتی مثبت استان ۲۹ مورد بود.
وی با بیان اینکه قدرت پنج برابری سرایت و انتقال ویروس از ویژگی‌های سویه جدید است، اظهار داشت: در خوشبیانه‌ترین حالت به میزان یک و نیم برابری، باید گفت موارد کل بستری یک‌هزار و ۲۳۳ نفر برآورده شده است که در صورت بروز چنین وضعیتی، موارد فوتی یک درصد خواهد بود، در حالیکه این میزان در نوع دلتا ۲.۵ درصد بود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه تاکنون از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۸ مورد ابتلای به اُمیکرون در استان زنجان گزارش شده است، اظهار داشت: اولین مورد بیماری در این استان از یکی از روستاهای شهرستان ماهنشان گزارش شد که مبتلا معلمی بود که سفر به کشور ترکیه داشت و نسبت به نمونه‌گیری از اعضای خانواده وی نیز اقدام شد.
دکتر بختیاری با اشاره به اقدامات انجام گرفته در روستای ماهنشان نیز گفت: در این خصوص اقدامات لازم انجام گرفته، به ویژه برگزاری هر نوع مراسم، اعم از عزاداری و عروسی و حتی، برای ترددها نیز محدودیت‌هایی لحاظ شده و از طرفی رهگیری بیماران و نمونه‌گیری تست سریع به تعداد ۱۰۸ نفر از افراد روستا، انجام گرفته است.
به گفته دکتر بختیاری پیش‌بینی‌ها بر این بود که موارد مثبت ما از خود خانواده و روستاییان باشد و با توجه به اینکه یک درصد نمونه‌های مثبت، از نظر اُمیکرون بررسی می‌شود، بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد به رغم اینکه خانواده این فرد علامت‌دار بودند، اما تست آنان منفی بود، اما سه نفر از همسایه‌های این فرد مبتلا، یک نفر از شهرستان خرمدره و سه نفر در زنجان، موارد مثبت سویه جدید را تشکیل می‌دهند.
وی با بیان اینکه با توجه به روند کاهش بستری و مبتلایان کرونایی نباید از سویه جدید غافل بود که در این خصوص تمهیدات لازم مورد توجه قرار گرفته است، افزود: برنامه واکسیناسیون کرونا در راستای افزایش پوشش دُز اول و دوم به ویژه نوبت سوم هم مورد توجه گرفته و در پایگاه‌های واکسیناسیون این کار سرعت بیشتری به خود گرفته است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمت بهداشتی و درمانی استان زنجان افزود: طبق اعلام اپیدمیولوژیست‌ها تزریق نوبت سوم واکسن کرونا، ایمنی بدن را چهار تا ۶ برابر نسبت به نوبت دوم افزایش می‌دهد و این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
دکتر بختیاری فراهم کردن امکانات تشخیص اُمیکرون در آزمایشگاه‌های تشخیصی را از جمله اقدامات این بخش عنوان کرد و گفت: در این راستا کیت‌های لازم تهیه و در ۲ آزمایشگاه واقع در دانشکده پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان توزیع شده است.
وی ادامه داد: نمونه‌گیری از موارد مشکوک اُمیکرون، انجام آزمایش در آزمایشگاه و ارسال جهت تاییدیه نهایی به انستیتوپاستور ایران انجام گرفت که در واقع توالی ژن تعیین و بر این مبنا  نتایج قطعی به دانشگاه علوم پزشکی اعلام می شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمت بهداشتی و درمانی استان زنجان خاطرنشان کرد: تشخیص و مراقبت از اتباع خارجی مقیم استان، مسافران ورودی از خارج کشور، تقویت نظام مراقبت از بیماری کووید-۱۹ در تمامی سطوح بهداشتی، درمانی دولتی، خصوصی و تشکیل مراقبت‌های ایزولاسیون، موارد احتمالی، قطعی و رهگیری موارد تماس با بیماران حلقه‌های دوم سوم و قرنطینه‌های آنان مورد توجه گرفته است.
 

دفعات مشاهده: 944 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در پی کاهش ۲۰ برابری مرگ و میر بیماران کرونایی، نمایندگان مجلس از عملکرد جهادی وزارت بهداشت تقدیر کردند

 | تاریخ ارسال: 1400/10/18 | 
در پی کاهش ۲۰ برابری مرگ و میر بیماران کرونایی
نمایندگان مجلس از عملکرد جهادی وزارت بهداشت تقدیر کردند

بر اساس آمار میزان مرگ و میر بیماران کرونایی ۲۰ برابر کاهش داشته است، در همین راستا جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از عملکرد جهادی وزارت بهداشت در زمینه پوشش مطلوب واکسیناسیون کرونا و کاهش چشمگیر مرگ و میر نسبت به ماه‌های گذشته تقدیر کردند.


پایگاه خبری وبدا-زنجان، به گزارش ایسکانیوز، اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تامین و تزریق گسترده واکسن به ویژه در ۴ ماه گذشته را عاملی میدانند که هزینه‌های سنگین جامعه و خانواده‌ها بر اثر از دست دادن عزیزانشان را به طور قابل توجهی کاهش داده است.
 مقام معظم رهبری در نخستین دیدار خود با کارگزاران و اعضای هیئت دولت سیزدهم، کرونا را یک مسئله فوری دانستند که نیاز به رسیدگی ویژه دارد و دولت سیزدهم نیز با جدیت در جهت تحقق این خواست به حق ایشان و مردم، کار کرد. این تلاش‌ها در کنار مجاهدت‌های بی‌وقفه و شبانه‌روزی مدافعان سلامت، مورد تقدیر مردم قدرشناس ایران اسلامی و نمایندگان آنان در قوه مقننه قرار گرفته است.
اکثریت قاطع نمایندگان قبل از رای اعتماد به وزیر بهداشت، در گفتگو با اصحاب رسانه، برنامه های پیشنهادی ارائه شده توسط وی به مجلس را جامع، کامل، منطبق با اسناد بالادستی و قابل اجرا دانستند و بررسی های دو کمیسیون تخصصی مرتبط با وزارت بهداشت نیز مهر تاییدی بر این اظهارات بود.
 در روزهای پایانی مردادماه امسال، آمارهای مرگ روزانه بیش از ۷۰۰ نفر، بستری بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ نفر و شناسایی بیش از ۵۰ هزار نفر در روز، همه را محزون کرده بود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگوهای خود با رسانه‌ها، به این شرایط سخت و دشوار کشور بر اثر کرونا و عوارض ناشی از آن اشاره می کردند اما امروز باتوجه به عملکرد جهادی و مثبت خادمان ملت در دولت به ویژه وزارت بهداشت و مدافعان سلامت، شرایط آرامی در کشور حکمفرماست، دیگر شاهد چنین فجایع انسانی نیستیم.
 با وجود آنکه جان باختن حتی یک نفر هم، سخت و دشوار است اما در این ایام شاهد کاهش حداقل ۲۰ برابری مرگ و میر بیماران کرونایی هستیم از سوی دیگر تعداد بستری روزانه این بیماران حداقل ۱۷ برابر و موارد شناسایی بیماران جدید حداقل ۲۵ برابر کاهش یافته است.
نمایندگان مجلس با اشاره به روحیه جهادی بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و همکاران وی در وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و عملکرد مثبت وزارت بهداشت به ویژه در حوزه کرونا در ۴ ماه گذشته و بازگشت زندگی مردم به روال عادی و رونق اقتصادی، ابراز امیدواری می‌کنند که با مدیریت این بیماری و ویروس منحوس، می توان شاهد تحولات بزرگی در حوزه سلامت به ویژه خدمت رسانی در مناطق محروم بود. 

دفعات مشاهده: 759 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان عنوان کرد: جبران کمبودها، با صرفه‌جویی در تخصیص منابع

 | تاریخ ارسال: 1400/10/14 | 

سرپرست دانشگاهعلوم پزشکی زنجان عنوان کرد:
جبران کمبودها در دانشگاه، با صرفه‌جویی در تخصیص منابع

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه هدف و تلاش ما این است، تا حدی که امکان دارد کمبودها را جبران کنیم و با جذب منابع بیشتر، فشار را از روی دانشگاه و واحدهای مختلف برداریم، گفت: قطعا با توجه به محدودیت‌های موجود چاره‌ای جز صرفه‌جویی حداکثری در تخصیص و هزینهکرد منابع نداریم.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر حسن بختیاری ظهر سه‌شنبه ۱۴ دی در مراسم معارفه معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دانشکده پزشکی با بیان اینکه تغییرات مدیریتی جزء لاینفک همه جوامع و وجود دیدگاه‌های مختلف مدیریتی، امری طبیعی است اظهار کرد: جامعه براساس تغییراتی که ایجاد می‌شود و در هر دوره‌ای ممکن است یک دیدگاه بپسندیده شود و در برهه دیگر دیدگاه دیگر اقبال پیدا کند و لذا، متناسب با این اقبال جامعه، تغییرات مدیریت کلان صورت می‌گیرد و براساس دیدگاه و برنامه‌هایی که وجود دارد، این تغییرات اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: هر دیدگاه مدیریتی یکسری اولویت‌ها و برنامه‌هایی دارد و این برنامه‌ها موفق نمی‌شود مگر اینکه مجریانی باشند که ضمن هماهنگ بودن با آن برنامه‌ها، به آن‌ها اعتقاد هم داشته باشند و این به مفهوم حذف سایرین نیست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه قطعاً در تغییرات مدیریتی افرادی هستند که در سیستم‌های مختلف شاید نظرهای میانه‌ای داشته باشند و بتوانند با سیستمهای مدیریتی مختلف کار کنند افزود: قطعاً باید چنین تغییراتی برای اجرای برنامه‌های دولتی که روی کار آمده و به مردم قول داده و مردم هم به آن دولت اعتماد کردند، انجام گیرد. تغییرات هم قطعا یکی از مسائل مهم است و به مفهوم رد و یا قبول کسی نیست و در واقع یک دوی امدادی است.

به گفته دکتر بختیاری وضعیت دانشگاه با زحماتی که روسا و مدیران متحمل شدند قابل مقایسه با گذشته نیست و درحال حاضر دانشگاه دارای رشته‌های تخصصی، فوق تخصصی و تحصیلات تکمیلی است و این پیشرفت‌ها یک شب اتفاق نیفتاده بلکه حاصل زحمات بسیاری از عزیزان است و لذا، انصاف و مروت حکم می‌کند که قدردان زحمات همه آنها باشیم و هستیم.

وی ویژگی‌های مدنظر خود برای معاون توسعه را؛ صداقت، پاکدستی، درستکاری، عدلت در رفتار و تصمیم‌گیری و حساسیت به بیت‌المال و حق‌الناس برشمرد و افزود: این ویژگی‌ها، امتیازات، توان اجرایی، سابقه مدیریتی و آشنایی به قوانین و مقررات را در شخص دکتر صادقی یافتم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: معاونت توسعه از معاونت‌های کلیدی دانشگاه است، خروجی و تخصیص منابع همه واحدها و جذب نیروی انسانی، همه در معاونت توسعه اتفاق می‌افتد و همه واحدهای دانشگاه برای مسائل مالی و اداری ناگزیر از تعامل با این معاونت هستند. در نتیجه الزام داشت که برای این معاونت حساسیت ویژه داشته باشیم.

دکتر بختیاری خاطرنشان کرد: اگر نگاهی به سابقه مدیریتی دکتر صادقی داشته باشیم می‌بینیم که در تغییرات سیاسی، به نوعی در همه مدیریتها حضور داشتند و این حضور جدای از مسائل اعتقادی، ناشی از نظردهی بدون غرض و گرایش سیاسی است و به همین خاطر، ایشان در همه دولت‌ها مقبولیت داشتند و در همه جریان‌های سیاسی به نوعی از حضور ایشان استفاده شده است.  

وی با بیان اینکه بخاطر تحریمها و مشکلات موجود، وضعیت خیلی از دستگاه‌ها ازجمله دانشگاه در حوزه مسائل مالی به‌سامان نیست تصریح کرد: این شرایط کار شبانه‌روزی و مجاهدت می‌خواهد و در این راستا، امیدوار هستیم از مرحله گذار به سلامت عبور کنیم و در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتر کشور، استان و دانشگاه باشیم.
 

دفعات مشاهده: 1422 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تقویت درآمدها و منابع ورودی، اولویت معاونت توسعه‌ی دانشگاه است

 | تاریخ ارسال: 1400/10/14 | 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
تقویت درآمدها و منابع ورودی، اولویت معاونت توسعه‌ی دانشگاه است 

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان  با بیان اینکه تمام تلاش‌مان را برای تقویت درآمدها و منابع ورودی به کار می‌گیریم، گفت: در روزهای اخیر از طریق دوستانمان در وزارتخانه و مجلس پیگیر این منابع بودیم و علیرغم مشکلات پیش رو، با قدرت تمام به راه خود ادامه می‌دهیم.
پایگاه خبری وبدا – زنجان، دکتر مجید صادقی ظهر سه‌شنبه ۱۴ دی در مراسم معارفه معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دانشکده پزشکی ضمن تشکر از دکتر بختیاری از انتصاب‌ وی به این سمت اظهار کرد: همواره خودم را سرباز نظام و انقلاب می‌دانم و هرچقدر هم این مسئولیت‌ها سخت باشد، مهم نیست و من آن را به عنوان یک تکلیف و فرصت می‌دانم و با تمام قوا در خدمت دوستان خواهم بود.

وی افزود: صداقت، شفافیت، عدالت، احترام به تک تک مردم و گروه‌های هدف، محرومین و نیازمندان اصول اساسی در حرکت و خدمت‌­رسانی ما خواهد بود.

معاون توسعه‌ی مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: وظیفه ما این است که بیشتر از آن سهمی که برای ما تعریف می­‌کنند بتوانیم از منابع ملی اخذ کنیم.

دکتر صادقی با بیان اینکه برای منابع و ردیف‌های ابلاغی هر معاونت، در بحث درآمدهای اختصاصی، راهکارها و برنامه‌های خاصی داریم ابراز کرد: مهم‌تر از این‌ها، مدیریت هزینه‌هاست و در این حوزه، قطعا نیاز به همراهی و همکاری دوستان و همکاران داریم.

دفعات مشاهده: 1330 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر